USD
USD US dollar EUR Euro GBP Britisk pund AUD Australsk dollar CAD Canadisk dollar BRL Brasiliansk real CNY Kinesiske yuan CZK Tjekkiske koruna DKK Dansk krone HKD Hong Kong dollar ILS Nye israelske shekel JPY Japanske yen MYR Malaysisk ringgit NZD Newzealandsk dollar NOK Norsk krone PLN Polske zloty RON Rumænske lei RUB Russisk rubel SAR Saudi riyal SGD Singapore dollar ZAR Sydafrikanske rand KRW Sydkoreanske won SEK Svensk krone CHF Schweizerfranc TRY Tyrkisk lira UAH Ukrainsk hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailandsk baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Hotel Av Rouxinol 57 Moema Sao Paulo 09 Sao Paulo Español Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Português Português Русский Svenska Türkçe
  • Kontakter

Hotel Av Rouxinol 57 Moema Sao Paulo 09

ex. Hotel Slaviero Moema Sao Paulo 09

Avanceret Booking
2026-08-01
2026-08-02

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

31

Hotel Av Rouxinol 57 Moema Sao Paulo 09 5*

 WiFi

Wi-Fi

 Parkering

Parkeringsservice

 24-timers service

24-timers Reception

 Indtjekning/Udtjekning

Hurtig ind-/ udtjekning

 Swimmingpool

Pool på taget

Opvarmet swimmingpool

 Fitness/Motionscenter

Fitnesscenter

 Spa og afslapning

Spalounge

Solarium

Tyrkisk dampbad

Damprum

 Mad/Drikke

Restaurant

Bar/ Lounge område

 Mødefaciliteter

Businesscenter


Dette 5 stjernede Hotel Av Rouxinol 57 Moema Sao Paulo 09 ligger lige uden for Anhembi Morumbi University 10 minutters bilkørsel fra Quiosque Faria Lima Financial Center. Stedet tilbyder også Wi-Fi i hele ejendommen.

Parque do Ibirapuera er mindre end 2 km væk. Hotellet ligger i Moema område.

Noen værelser inkluderer en minibar, lydisolerede vinduer og en privat værdiboks.

Hotellets a la carte-restaurant serverer brasiliansk mad. Pizzeria Braz Pizzaria er placeret 450 meter væk.

  • Lokale seværdigheder
  • Paulista Avenue
    4,6 km
  • Clinicas Hospital and Medicin University
    4,8 km
  • Ibirapuera Park
    2,1 km
  • Jockey Club
    3,2 km
  • Museu de Arte de São Paulo (MASP)
    4,7 km
  • Obelisco
    2,6 km
  • MAM - Modern Art Museum
    2,4 km
  • Morumbi Stadium
    4,8 km
  • Biennial´s Ibirapuera - Ciccilio Matarazzo Pavillion
    2,5 km
  • Lufthavne
  • Congonhas
    4,3 km
  • Togstationer
  • Julio Prestes Train Station
    9 km

På hotellet

General

  • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
  • Wi-Fi
  • Parkering
  • Sikkerhedspengeskab
  • 24-timers Reception
  • Privat ind-/ udtjekning
  • Hurtig ind-/ udtjekning
  • Kæledyr tilladt
  • Handicapværelser/ faciliteter
  • Adgang til kørestol
  • 24 timers vagtservice
  • Bagageopbevaring
  • Omklædningsrum
  • Allergivenlige værelser
  • Elevator
  • Kaffebar
  • Røgdetektorer
  • El-ladestation
  • Handicaptoilet
  • Brandslukkere
  • Nøglekortadgang

Måltider og drinks

  • Køkkengrej/ Køkkenredskaber
  • Restaurant
  • Snackbar
  • Bar/ Lounge område
  • Udendørs spiseområde
  • Picnic område/ Borde
  • Madpakker
  • Særlige diætmenuer

Aktiviteter og afslapning

  • Pool på taget
  • Opvarmet swimmingpool
  • Strandparasoller
  • Solseng
  • Solterrasse
  • Have
  • Fritids-/ TV værelset
  • Spalounge
  • Solarium
  • Sauna
  • Tyrkisk dampbad
  • Damprum
  • Fitnesscenter
  • Hot spring bad

Services

  • Parkeringsservice
  • Room Service
  • Husholdning
  • Vaskeri
  • Renseri
  • Dagligvare shopping service
  • Velkomstdrink
  • Businesscenter
  • Møde-/ banketfaciliteter
  • Fax/fotokopiering

På værelset

  • Klimaanlæg
  • Varme
  • Minibar
  • Lydisolerede vinduer
  • Dagligstue
  • Terrasse
  • Havemøbler
  • Spisebord
  • Strygeservice
  • Gratis toiletartikler
  • Fladskærms TV
  • AM/FM vækkeur
  • Tremmesenge/vugger
  • Børnebuffet
  • Parketgulv

Vigtig meddelelse

Indtjekning: fra 15:00 indtil 23:59
Udtjekning: fra 01:00 indtil 11:00

Ofte stillede spørgsmål

  • Hvor langt er Congonhas fra Hotel Av Rouxinol 57 Moema Sao Paulo 09?

    Der er en 5-km afstand mellem Congonhas og Hotel Av Rouxinol 57 Moema Sao Paulo 09.
  • 🚗

    Kan jeg parkere min bil i nærheden af et Hotel Av Rouxinol 57 Moema Sao Paulo 09?

    Du kan parkere dit køretøj på et Hotel Av Rouxinol 57 Moema Sao Paulo 09 ved en parkeringsplads.
  • 🕗

    Hvad er det seneste, vi kan tjekke ud fra det 5-stjernede Hotel Av Rouxinol 57 Moema Sao Paulo 09?

    Kunder skal være klar til at tjekke ud fra det 5-stjernede Hotel Av Rouxinol 57 Moema Sao Paulo 09 ved 11:00.
  • 💵

    Hvad er prisen for et værelse i det Hotel Av Rouxinol 57 Moema Sao Paulo 09?

    Den gennemsnitlige værelsespris i det Hotel Av Rouxinol 57 Moema Sao Paulo 09 er 81$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale.
  • Tilbyder hotellet indkvartering til handicappede?

    Ja, hotellet har kørestols adgang og værelser med handicapfaciliteter for gæster med særlige behov. For specifikke forespørgsler anbefaler vi, at du ringer i forvejen for at bekræfte.
  • 📱

    Er der tilgængelige forretningsfaciliteter i et Hotel Av Rouxinol 57 Moema Sao Paulo 09?

    Forretningsgæster på et Hotel Av Rouxinol 57 Moema Sao Paulo 09 kan gøre brug af et skrivebord og en fotokopimaskine.
  • Kan jeg booke et værelse med et arbejdsområde i Hotel Av Rouxinol 57 Moema Sao Paulo 09?

    Ja, nogle af værelserne på Hotel Av Rouxinol 57 Moema Sao Paulo 09 har arbejdsrum.
  • Hvilken slags pool er der på det São Paulo hotellet?

    Der er opvarmet pool på São Paulo hotellet.

Detaljer & Priser



Indsæt venligst datoerne for dit ophold for at tjekke tilgængelighed.

Galleri

Anmeldelse

Detaljer om opholdet

Din vurdering

Forfærdeligt Meget godt

Kontakt os



Avanceret Booking
2026-08-01
2026-08-02

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

Tak, fordi du abonnerer
Luk
Juridiske
  • Fortrolighedspolitik
Selskab
Hotel Av Rouxinol 57 Moema Sao Paulo 09, Brasilien

Av. Rouxinol, 57, São Paulo, Brasilien

Bliv opdateret

Ved at abonnere på vores nyhedsbrev, bliver du en af de første til at få vores seneste nyheder og kampagner.

Online hotel reservationer

Kontakter

2026 © br-sudestedobrasil.com

All rights reserved